Koordynator pomocy humanitarnej:
        +48 691-41-41-59
Szukaj na stronie:
Nasz akcja
Dzień Dobroczynności
dowiedz się więcej ...
Poznaj nas
Organizacja TPU
Statut, zarząd, dane
Organizujemy i prowadzimy
Konwoje humanitarne
dołącz do nas!
czytaj więcej...

2020/10/01

Mieszkańcy wsi Toszkiwka w obwodzie Ługańskim otrzymali nasze dary!

Wieś Toszkiwka leży na południe od Siewierodoniecka w obwodzie Ługańskim na Ukrainie. Mieszkańcy żyją w ciągłym strachu, gdyż linia frontu oddzielająca wojska ukraińskie od rosyjskich najemników okupujących wschodnią Ukrainę znajduje się tylko kilka kilometrów od wsi. Zdarza się, że zbłąkane pociski większego kalibru spadają w okolicy. Na prośbę lokalnej liderki, Pani Walentyny Nazarowej zorganizowaliśmy wysyłkę około 400 kilogramów pomocy humanitarnej dla dorosłych i dzieci. Mieszkańcy otrzymali odzież, obuwie oraz materiały biurowe. Bardzo dziękujemy naszym ofiarodawcom, bez was ta akcja nie byłaby możliwa. Specjalne podziękowania dla firmy MEEST Polska Sp. z o.o., właściciela portalu www.paczkadoukrainy.pl operatora oferującego międzynarodowe przesyłki pocztowe, za pomoc w przewiezieniu darów.  
 
czytaj więcej...

2020/03/21

Przygotowujemy kolejną pomoc dla dzieci, ofiar rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy

Z przyjemnością informujemy, iż wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy szykują kolejną wysyłkę pomocy humanitarnej dla dzieci, ofiar rosyjskiej napaści na wschodzie Ukrainy. Tym razem pomoc trwafi do: Ośrodek Arka (3 km od linii frontu z wojskami rosyjskimi w Szyrokine / Mariupol), Domu dziecka Rapublika Pielgrzym w Mariupolu, Szkoły Podstawowej w Sewierodoniecku oraz do osób potrzebujących w okolicach linii frontu pod Zolote (Sewierodonieck).  Jeśli masz zbędne rzeczy, skarpetki, szaliki, czapki, koce, spiwory, cokolwiek co może ogrzać potrzebującego - przekaż je nam. Przekażemy je tym, którzy bez takiej pomocy po prostu wegetują.  
 
czytaj więcej...

2019/12/05

Wołodia i Oksana w polskiej telewizji

Zapraszamy do obejrzenia materiały TPU na temat naszych przyjaciół z ośrodka Arka z Mariupola.
czytaj więcej...

2019/05/13

Nowe kontakty - z wizytą w Siewierodoniecku

Siewierodonieck to stutysięczne miasto leżące na północ od Doniecka, około 35km od linii frontu, pozycji wojsk rosyjskich dokonująychc inwazji wschodniej Ukrainy. Miasto jest tak blisko linii frontu, że czasami słychać w nim echa eksplozji. W 2014 roku przez kilka miesięcy znajdowało się pod rosyjską okupacją - nadal nosi ślady zniszczeń wojennych, znacząco podupadło ekonomicznie. Ogromna ilość mieszkańców zbiegła jeszcze przed wkroczeniem terrorystów, z kolei do miasta przybyło bardzo wielu "wewnętrznych przesiedleńców" - czyli osób, które uciekły z terenów okupowanych tzw. "Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych". Poziom ubóstwa w mieście i regionie, wynikający z upadku ekonomicznego jest znaczny. Na miejscu funkcjonuje organizacja niosąca pomoc osobom najbardziej potrzebującym - Fundacja Dobroczynności "Miłosierdzie", której dyrektorem jest Elena Nahaeva. Wolontariusze TPU przebywający z wizytą w Siewierodoniecku przekazali na rzecz fundacji okołó 800kg pomocy humanitarnej w postaci ubrań i obuwia. Liczymy na rozwój współpracy pomiędzy naszymi organizacjami.
 
czytaj więcej...

2019/05/13

Pomagamy domowi dziecka Republika Pielgrzym z Mariupola

Miło nam poinformować, że w dniu 2 maja 2019 roku po raz kolejny odwiedziliśmy starych znajomych - dzieciaki z domu dziecka Pielgrzym w Mariupolu. Nasi wolontariusze przekazali około 400kg pomocy humanitarnej - w postaci odzieży, obuwia, zabawek dla dzieci, artykułów spożywczych oraz higieny osobistej. Szczególne podziękowania dla Elżbiety oraz osób biorących udział w zbiórce pieniężnej na rzecz leczenia ząbków małej Sofii z Mariupola. Tym razem Sonia otrzymała także elektryczną szczoteczkę aby dbać o wyleczone już ząbki.  
 
czytaj więcej...

2019/05/12

Majowa wizyta w Pionierskie u Wołodii i Oksany

W dniach 26 kwiecień - 5 maj wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy - Ela i Bogdan wzięli udział w kolejnym wyjeździe na wschód Ukrainy. Pierwszym przystankiem była misja Chrześcijańskiej Służby Pomocy (Християнська служба порятунку) we wsi Pionierske na przedmieściach Mariupola. Wolontariusze przekazali około 500kg pomocy humanitarnej w postaci odzieży, obuwia, zabawek dla dzieci, artykułów spożywczych oraz higieny osobistej. Część pomocy została natychmiast przekazana osobom najbiedniejszym, pozostającym pod opieką prowadzących ośrodek Chrześcijańskiej Służby Pomocy - małżeństwa Oksany i Wołodii Zavadskih. Chcesz pomóc bezpośrednio? Wyślij paczkę na Ukrainę - wprost do rąk osób potrzebujących!  
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator