Koordynator pomocy humanitarnej:
+48 69-777-2222
Administracja:
+48 224011564
Szukaj na stronie:
Nasz akcja
Dzień Dobroczynności
dowiedz się więcej ...
Poznaj nas
Organizacja TPU
Statut, zarząd, dane
Organizujemy i prowadzimy
Konwoje humanitarne
dołącz do nas!
czytaj więcej...

Kolejny transport humanitarny dotarł do osób potrzebujących.

W dniach 3-5 grudnia 2017 roku zorganizowaliśmy transport pomocy humanitarnej skierowanej do osób potrzebujących na Ukrainie. Przekazaliśmy w szczególności odzież dla dzieci 0-3 lata, 3-18 lat oraz dla osób dorosłych. Wraz z pomoca pojechały także wózki dziecięce, komputery czy papier do drukarek - tak niezbędny dla małych artystów, wychowanków placówek pomocy społecznej. Wyjazd organizowali i koordynowali wolontarsiusze TPU - Julia Troian i Bogdan Malinowski. Dostarczyliśmy łącznie około 500 kilogramów przedmiotów.  Ponownie odwiedziliśmy dzieciaki z "Wołyńskiego Centrum Socjalno-Psychologicznej Rehabilitacji Dzieci" w Kowlu. Odzież dla osób dorosłych przekazana została mnichom z Monasteru św. Mikołaja w Mielcach ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Monaster_św._Mikołaja_w_Mielcach ), którzy także pomagają doraźnie osobom potrzebującym .
 
czytaj więcej...

Listopadowy transport humanitarny do Domu Dziecka w Kowlu

W dniach 10-12 listpad Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy zorganizowało kolejny transport pomocy humanitarnej dla dwóch domów dziecka na Ukrainie - w Kowlu oraz w Mariupolu. Pomoc dostarczyli nasi wolontariusze Bogdan i Jakub, wyjazd koordynowały Julia i Oliwia. Łącznie dostarczyliśmy około 700 kilogramów używanej odzieży, owoców cytrusowych, zabawek, papieru do drukarek, komputerów i innych potrzebnych przedmiotów.  Pomoc humanitarna dostarczona została do "Wołyńskiego Centrum Socjalno-Psychologicznej Rehabilitacji Dzieci" w Kowlu, gdzie trafiają małoletni w pierwszym okresie odseparowania ich od rodziców, oczekujący decyzji sądu co do swojej przyszłości. Dzieci te często były świadkami przemocy domowej a nawet zabójstw. Zdarzają się także kilkuletnie dzieci będące nosicielami wirusa HIV.
 
czytaj więcej...

Zbiórka "Dzieci Majdanu - Ratunek" na pomagam.pl

Drodzy przyjaciele! Rozpoczynamy zbiórkę na rzecz naszej głównej akcji "DZIECI MAJDANU - RATUNEK", która trwa od 2014 roku! Do tej pory udało się nam wielokrotnie przekazać niezbędne leki, przedmioty użytku codziennego, ubrania używane i nowe i zaprosić do Polski ponad 60 dzieci. W zeszłym roku udało się nam zorganizować 7 wypraw z pomocą humanitarną do domów dziecka. Przekazaliśmy ponad 10 ton odzieży, środków czystości, produktów żywnościowych, leków, 10 komputerów, zabawek, kilkanaście rowerów, oraz wiele innych darów. Zachęcamy do wsparcia nas poprzez zbiórkę na Pomagam.pl https://pomagam.pl/og5akpwi  Jednocześnie prowadzimy zbiórkę na pomoc humanitarną, którą wyślemy do wspieranych przez nas ośrodków: środki czystości; odzież; obuwie; książki; zabawki; produkty żywnościowe; etc.
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator