Koordynator pomocy humanitarnej:
+48 69-777-2222
       sekretariat@tpu.org.pl
Szukaj na stronie:
Nasz akcja
Dzień Dobroczynności
dowiedz się więcej ...
Poznaj nas
Organizacja TPU
Statut, zarząd, dane
Organizujemy i prowadzimy
Konwoje humanitarne
dołącz do nas!
czytaj więcej...

Podziękowania dla firmy DARIO BUS - transport do Szwajcarii

Moc podziękowań dla firmy Transport-Dario BUS za pomoc w transporcie darów dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie. Firma oferuje pełen zakres Usług w Transporcie Międzynarodowym. Transport w pełni ubezpieczony, rozliczenie w oparciu o fakturę VAT. Transport-Dario oferuje przeprowadzki na terenie Szwajcarii, Francji, Niemiec i Polski. Transport samochodów, motocykli, sprzętu, paczek, mebli, przedmiotów gabarytowych, nietypowych. Pełna odprawa celna. Pamietajmy, że ten kto pomaga innym, pomnaża dobro, które do niego wróci! Kontakt: +4179-338-70-22 Dariusz +48 739-405-415 Dariusz email: dariubus3960@gmail.com www.transportdoszwajcarii.com  
 
czytaj więcej...

Kolejne dary ze Szwajcarii zmierzają na Ukrainę

Z przyjemnością donosimy, że kolejny transport humanitarny na wschód Ukrainy nabiera rumieńców. Tym razem zgromadziliśmy około 750kg dziecięcej odzieży używanej i nowej pochodzącej od osób dobrej woli ze Szwajcarii. Oprócz odzieży dary zawierają duże ilości zabawek, które przekażemy dzieciom w domach dziecka z Mariupola i Sewierodoniecka, ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainie.   Szczególne podziękowania dla Elżbiety, naszej wolontariuszki ze Szwajcarii, oraz jej przyjaciół i znajomych, ludzi o wspaniałych sercach.
 
czytaj więcej...

TPU z wizytą w Domu Dziecka Słoneczko w Zaporożu

W marcu 2019 roku wolontariusze TPU odwiedzili Państwowy Dom Dziecka "Słoneczko" w Zaporożu. Jednostka ta zapewnia jednocześnie opiekę, schronienie i leczenie dla około 200 podopiecznych w wieku 1 miesiąca do 7 lat. Wolontariusze przekazali pomoc humanitarną w postaci pieluszek, zabawek, odzieży i owoców. Adres: Dom rebenka “Solnishko” Ul. Olimpiyskaya House 6a, 69104 Zaporozhye, Ukraina tel.: 00380612955019 fax: 00380612960612 Dyrektor: Lebedeva Elena Veniaminovna email: sonechko.domrebenka@rambler.ru  
czytaj więcej...

Nawiązanie współpracy z Ośrodkiem Arka - Mariupol

Miło nam poinformować, iż w lutym 2019 roku, nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem Arka (Ковчег) z Mariupola. Ośrodek opieki nad dziećmi prowadzony przez małżeństwo cywilnych pracowników Християнська служба порятунку/Chrześcijańska Służba Ratunkowa (Facebook) - Wołodię i Oksanę (Володимир Завадський i Оксана Завадська), oraz pomocników. Na miejscu okresowo przebywają także ksiądz katolicki oraz siostry zakonne z Polski. Ośrodek mieści się w porzuconym domu we wsi Primorskoye na przedmieściach Mariupola, kilka kilometrów od linii frontu. Więcej informacji tutaj. W dniu 28.02.2019 wolontariusze TPU, przekazali na rzecz ośrodka dary zebrane i przekazane przez Stowarzyszenie Akcja Miś - znaczne ilości środków czystości, pasty i szczoteczki do zębów, odzież, owoce egzotyczne.
 
czytaj więcej...

Z wizytą w Republice Pielgrzym w Mariupolu (luty 2019)

28 lutego 2019 roku nasi wolontariusze - Elzbieta i Bogdan zawitali z wizytą u naszych starych znajomych z Domu Dziecka Republika Pielgrzym w Mariupolu. Radości, uśmiechom i uściskom nie było końca. Wolontariusze przekazali na ręce dzieciaków egzotyczne owoce, odzież i produkty spożywcze, smakołyki których dzieciaki z domu dziecka nie oglądają na co dzień. Przy okazji odwiedziliśmy, pozostający pod patronatem Republiki Pielgrzym - Dom Samotnej Matki w miejscowości Manhusz.  
 
czytaj więcej...

TPU z "Misiami" odwiedziło Przedszkole Strumyczek w Rokitne

25 lutego 2019 roku wolontariusze TPU we współpracy z Stowarzyszenia Akcja Miś odwiedzili przedszkole Strumyczek z miejscowości Rokitno na Ukrainie (Sarny). Kilka miesięcy wcześniej dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja z życzeniami choinkowymi. Dziewczyny ze Stowarzyszenia Akcja Miś skontaktowały się ze Świętym Mikołajem i przygotowały spersonalizowane przezenty dla dzieciaczków (często także dla ich rodzeństwa). Maluchy nie mogły uwierzyć w to co się stało - ich marzenia zostały spełnione! Super akcja, podziękowania dla ludzi ze Stowarzyszenia Akcja Miś.  
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator