Koordynator pomocy humanitarnej:
        +48 691-41-41-59
Szukaj na stronie:

2016/10/15

Akcja Dzieci Majdanu - RATUNEK: trwa zbiórka środków na leczenie chorych dzieci w Polsce

Już trwa akcja ludzi dobrej woli ! 4 placówki medyczne w województwie Łódzkim  przyjmują  na leczenie bardzo chore i potrzebujące natychmiastowej pomocy dzieci z terytoriów Donbasu, Krymu, dzieci poległych na Majdanie i w wojnie. Kilkaset kilometrów od granicy z Ukrain​ą​ trwa wojna! Jest to dla nas przerażający obraz​ :​​ ​najpierw ofiary na Majdanie, a teraz codzienne doniesienia o śmierci​ ​wolontariuszy i​ żołnierz​y​, którzy walczą o bezpieczeństwo​ ​swoich rodzin , ale również o bezpieczeństwo ​nasze​,  Polaków i ​Europy​.

​Obrońcy pokoju zostawiają ​w domach swoje żony i dzieci​, wielu z nich jużnigdy nie zobaczy swojego ojca, swojego męża... Czy można tego nie zauważać ? Na pewno każdy z nas o tym myśli​ ​i każdy z nas może chociaż jednym uczynkiem lub drobną kwotą pomóc potrzebującym.  Można  to zrobić wysyłając ubrania i żywność, udzielając się jako wolontariusz. My jako TPU postawiliśmy sobie konkretny cel i chcemy poświęcić temu wysiłek całego naszego zespołu.

​Organizujemy akcję Dzieci Majdanu  - RATUNEK,  zapr​aszamy​ do Polski dzieci ze wschodu Ukrainy, dzieci Żołnierzy, dzieci uchodźców - wszystkie dzieci, które potrzebują​ pilnej ​ pomocy medycznej. We współpracy z organizacjami​ ​ z Krymu, Donbasu, Kijowa i Lwowa​przygotowujemy​ przybycie najbardziej potrzebujących dzieci na leczenie​. ​Mamy zawarte porozumienia z placówkami leczniczymi w Województwie Łódzkim, które przyjmują dzieci na leczenie.

Co potrzeba ? Potrzeba ​​środków finansowych na przetransportowanie dzieci,​ na wizy, paszporty, ​specjalistyczne​ lek​i​, wyposażeni​e​ medycznego na powrot do domu​, aby dzieci już w domu mogły kontynuować leczenie.  Jesteśmy zainteresowani współpracą z placówkami medycznymi, firmami farmaceutycznymi, firmami transportowymi czy firmami spożywczymi, które chcą i mogą pomóc ​naszym​podopiecznym.

Potrzebujemy wolontariuszy, którzy zajmą się dziećmi w czasie pobytu w placówce medycznej, przeczytają książeczkę, ​spędzą czas​.  Liczymy na Państwa wsparcie, razem możemy więcej i lepiej.  Zbiórka pięniężna za zgodą Ministerstwa Cyfryzacji na konto w Banku WBK: 90109018700000000122935809 oddział 55 w Warszawie

​Wierzymy w to, że​ wspólnie ​za​walczymy o lepsze jutro wszystkich dzieci Europy. Dziękujemy Wam za dobre serca !

Oliwia Płażewska-Sieradzka
Koordynator Akcji
+48 512104612
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator