Koordynator pomocy humanitarnej:
        +48 691-41-41-59
Szukaj na stronie:

2016/10/15

Akcja DZIECI MAJDANU - trwa wizyta trzeciej grupy z Ukrainy

30 osobowa grupa spędza drugi tydzień w Warszawie. Czas szybko leci..., bo wydaje się że to kilka dni temu zawitali do nas dawno oczekiwani goście: najmłodsza grupa DZIECI MAJDANU. Przyjechali do nas z wielu różnych miast i miejscowości, ponad 20 dzieci pod opieką mam. Dla większości z nich to pierwsza przygoda zagraniczna, dla wszystkich - wymarzona podróż. Ze swojej strony Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy dołożyło wszelkich starań, by pobyt był zorganizowany profesjonalnie, ciekawie i z sercem:) Śmiało już można powiedzieć, że tak się stało, bo i mamy i dzieci są najwyraźniej bardzo zadowoleni, mają mnóstwo wrażeń i pamiątek po pobycie w Polsce.

Najważniejsze jednak to jest to, że w szybkim czasie potrafiliśmy zareagować na najwazniejsze potrzeby naszych braci z Ukrainy: te dzieciaki, których ojcowie zginęli na Majdanie lub zostali ranni na wojnie, potrzebują szczególnego wsparcia, którego dziś targana wojną Ukraina im nie jest w stanie dać. Udało nam się pokazać im prawdziwą Europę - tą za którą ich bliscy szli na śmierć, udało nam się podzielić naszym doświadczeniem które zdobywaliśmy przez lata będąc w drodze a potem już członkiem UE, udało nam się nawiazać dobre relację z naszymi gośmi, którzy "uciekli" do nas na chwile, by zapomnieć o wojnie.

Chcemy bardzo podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy chcieli się włączyć w akcję, bo realizacja takiej inicjatywy wiąże się z szeregiem niełatwych zadań, które wykonaliśmy dzięki naszym oddanym współpracownikom i wolontariuszom: poczynając od zebrania 30 osobowej grupy, poprzez otrzymanie wiz, przetransportowanie oraz zapewnienie odpowiedniego programu pobytu.

Nasi goście mają wspaniałe warunki i prawdziwy „dom”  - Bursa Europejska przy ul. Długiej 19/20 - dzięki współpracy i wsparciu m.st. Warszawy, bardzo się cieszymy że wydział edukacji i radni pomogli zapewnić odpowiednie warunki oraz opiekę na miejscu.

W tym miejscu chcemy szczególnie serdecznie podziękować wszystkim którzy się finansowo bądź rzeczowo się przyczynili do zrealizowania celów naszej akcji:
-       Fundacji Banku PKO BP
-       WEDEL S.A.
-       Grycan
-       Zielona Budka
-       Centrum Nauki Kopernik
-       Bobby Burger
-       Warszawskiemu ZOO

Z poważaniem:
Prezes Zarządu TPU Weronika Marczuk, Koordynator Oliwia Płażewska-Sieradzka,
KONTAKT :  tel. 512-104-612, mail: pomocdzieciommajdanu@gmail.com
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator