Koordynator pomocy humanitarnej:
        +48 691-41-41-59
Szukaj na stronie:

2016/10/14

Ukraina w tarapatach. Kara za byłą premier?

Kwestia Julii Tymoszenko może mieć poważne następstwa dla współpracy Ukrainy z Unią Europejską. Taki wniosek wyciąga kijowska prasa z wtorkowego spotkania Wiktora Janukowycza z Bronisławem Komorowskim.

"Kommersant" zwraca uwagę, że było to pierwsze spotkanie Wiktora Janukowycza z zachodnim przywodcą po aresztowaniu Julii Tymoszenko. Dziennik podkreśla, że strona ukraińska informowała jedynie, iż rozmawiano o nowej umowie stowarzyszeniowej Ukrainy i Unii Europejskiej, za to przedstawiciele polskich władz otwarcie mówili o sprawie byłej premier, która była jednym z głównych tematów rozmów. Ich zdaniem, może ona zagrozić podpisaniu, czy nawet parafowaniu nowego porozumienia.

 Powołując się na swoje źródła "Kommersant" pisze, że europejscy politycy zastanawiają się bowiem nad przełożeniem tego kroku. Parafowanie umowy miało się odbyć jeszcze w grudniu tego roku. Rządząca Partia Regionów nie jest tym jednak zaniepokojona. "Niech Europa się martwi tym, co się dzieje w Europie" - powiedział jej deputowany Wołodymyr Weczerko.

 "Komsomolska Prawda" pośrednio potwierdza takie nastawienie ukraińskiej władzy cytując słowa prezydenckiego eksperta Pawła Rudiakowa. W wypowiedzi dla dziennika podkreśla on, że każdy z prezydentów po prostu przedstawił na wtorkowym spotkaniu swój punkt widzenia. "I każdy pozostał przy swoim" - dodaje ekspert.

źródło: www.polskieradio.pl
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator