Koordynator pomocy humanitarnej:
+48 69-777-2222
Administracja:
+48 224011564
Szukaj na stronie:

TPU: Aktualności

czytaj więcej...

Zaproszenie na piknik rodzinny

Drodzy  PRZYJACIELE!  Zapraszamy serdecznie na stoisko Ukrainy, u nas beda  gry, zabawy, warsztaty i oczywiście pyszne jedzenie. Szukajcie  nas między stoiskami Armenii i Tunezji. Do zobaczenia! Czekamy na Was !!!  
 
czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny

Wszystkich mieszkańców Ostrowca (i nie tylko) zapraszamy na Koncert Charytatywny oraz licytację na rzecz 5 - letniego Olesia Pater. Miejsce i czas - Kino ETIUDA - 5 marca godzina 18.00 Do udziału w koncercie zaprosiliśmy : Pana Andrzeja Budzińskiego wraz z chórem Cantate Domino oraz artystów ze Lwowa : skrzypek Oleksandr Bozhyk / Олександр Божик oraz tenor z kwartetu Leon Voci - Nazar Tatsyshyn
 
czytaj więcej...

Cztery lata pomocy dzieciom z Ukrainy

Od roku 2014 roku pomagamy dzieciom, których ojcowie walczyli a także zgineli na Kijowskim Majdanie. Pomagamy też rodzinom ofiar wojny na wschodzie Ukrainy. Niebawem już 4 lata jak Ukraina walczy o wolność i niepodległość! Do naszego stowarzyszenia wciąż wpływają prośby o pomoc rodzinom, w których ktoś zginął na wojnie! Obecnie o pomoc zwróciła się rodzina Państwa Shtanskich. Ojciec osierocił Wiktorię i Oksanę. Wiktoria jest bardzo utalentowaną dziewczynką. Wczoraj dotarła do niej paczka z prezentami, którą przygotowali wolontariusze TPU. Wiktoria bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego. A my oczywiście prosimy o więcej, jeśli ktoś może przekazać produkty spożywcze kosmetyki 🦋 chemię i zrobić szczególny prezent lub dar - Prosimy bardzo do nas ! 💛💙❤
czytaj więcej...

Kolejny transport humanitarny dotarł do osób potrzebujących.

W dniach 3-5 grudnia 2017 roku zorganizowaliśmy transport pomocy humanitarnej skierowanej do osób potrzebujących na Ukrainie. Przekazaliśmy w szczególności odzież dla dzieci 0-3 lata, 3-18 lat oraz dla osób dorosłych. Wraz z pomoca pojechały także wózki dziecięce, komputery czy papier do drukarek - tak niezbędny dla małych artystów, wychowanków placówek pomocy społecznej. Wyjazd organizowali i koordynowali wolontarsiusze TPU - Julia Troian i Bogdan Malinowski. Dostarczyliśmy łącznie około 500 kilogramów przedmiotów.  Ponownie odwiedziliśmy dzieciaki z "Wołyńskiego Centrum Socjalno-Psychologicznej Rehabilitacji Dzieci" w Kowlu. Odzież dla osób dorosłych przekazana została mnichom z Monasteru św. Mikołaja w Mielcach ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Monaster_św._Mikołaja_w_Mielcach ), którzy także pomagają doraźnie osobom potrzebującym .
 
czytaj więcej...

Listopadowy transport humanitarny do Domu Dziecka w Kowlu

W dniach 10-12 listpad Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy zorganizowało kolejny transport pomocy humanitarnej dla dwóch domów dziecka na Ukrainie - w Kowlu oraz w Mariupolu. Pomoc dostarczyli nasi wolontariusze Bogdan i Jakub, wyjazd koordynowały Julia i Oliwia. Łącznie dostarczyliśmy około 700 kilogramów używanej odzieży, owoców cytrusowych, zabawek, papieru do drukarek, komputerów i innych potrzebnych przedmiotów.  Pomoc humanitarna dostarczona została do "Wołyńskiego Centrum Socjalno-Psychologicznej Rehabilitacji Dzieci" w Kowlu, gdzie trafiają małoletni w pierwszym okresie odseparowania ich od rodziców, oczekujący decyzji sądu co do swojej przyszłości. Dzieci te często były świadkami przemocy domowej a nawet zabójstw. Zdarzają się także kilkuletnie dzieci będące nosicielami wirusa HIV.
 
czytaj więcej...

Zbiórka "Dzieci Majdanu - Ratunek" na pomagam.pl

Drodzy przyjaciele! Rozpoczynamy zbiórkę na rzecz naszej głównej akcji "DZIECI MAJDANU - RATUNEK", która trwa od 2014 roku! Do tej pory udało się nam wielokrotnie przekazać niezbędne leki, przedmioty użytku codziennego, ubrania używane i nowe i zaprosić do Polski ponad 60 dzieci. W zeszłym roku udało się nam zorganizować 7 wypraw z pomocą humanitarną do domów dziecka. Przekazaliśmy ponad 10 ton odzieży, środków czystości, produktów żywnościowych, leków, 10 komputerów, zabawek, kilkanaście rowerów, oraz wiele innych darów. Zachęcamy do wsparcia nas poprzez zbiórkę na Pomagam.pl https://pomagam.pl/og5akpwi  Jednocześnie prowadzimy zbiórkę na pomoc humanitarną, którą wyślemy do wspieranych przez nas ośrodków: środki czystości; odzież; obuwie; książki; zabawki; produkty żywnościowe; etc.
czytaj więcej...

Zapraszamy na Dzień Dobroczynności 2017

Wydarzenie w formule AUKCJI CHARYTATYWNEJ połączonej z KONCERTEM oraz KONKURSEM dla gości. Jest to druga edycja projektu, który odbędzie się w czwartek, 18 maja 2016 r. w Warszawie, w DK Śródmieście przy ul. Smolnej 9. Głównym celem jest pozyskanie środków pieniężnych niezbędnych do udzielenia pomocy wychowankom trzech domów dziecka ze wschodu Ukrainy, z miast Mariupol, Krasnoarmiejsk i Mikołajew. Pomagać będziemy także poprzez organizowanie w ramach akcji „DZIECI MAJDANU – RATUNEK” leczenia w polskich placówkach medycznych dla dzieci będących ofiarami konfliktu zbrojnego na Ukrainie, które nie mogą liczyć na odpowiednią opiekę na miejscu. Od dwóch lat organizujemy pobyt dzieci z Ukrainy w różnych placówkach medycznych w Polsce.
 
czytaj więcej...

Kolejn konwój humanitarny TPU dotarł do domu dziecka w Mariupolu

Pierwszego grudnia 2016 roku dotarł do domu dziecka Pielgrzym w Mariupolu kolejny konwój humaniratny współorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Nasi wolontariusze - Edyta i Jakub wraz ze lwowską organizacją Niewolników do raju nie wpuszczają dostarczyli dzieciakom kilkaset kilogramów odzieży, przedmiotów pierwszej potrzeby oraz produktów spożywyczych. Uściskom, podziękowaniom i radości nie było końca. Nasi wolontariusze wracają już z Ukrainy a my rozpoczynamy kolejną zbriórkę dla dzieci - ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę.  
 
czytaj więcej...

Spotkanie z Michałem Olechem, gdańszczaninem, fotografem, wschodolubem

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Olechem, gdańszczaninem, fotografem, wschodolubem. Gdy pięć lat temu jechał pierwszy raz na Ukrainę, nie przeczuwał jeszcze, że wpadnie po uszy. Od tamtej pory odwiedza ten kraj kilka razy w roku, chodząc po Karpatach, po wsiach w dolinach, odwiedzając miasta i miasteczka zachodniej Ukrainy. Na spotkaniu Michał opowie o swoich podróżach i pokaże kilka zdjęć. WSTĘP WOLNY. Spotkanie odbędzie się w ośrodku TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ UKRAINY - UL.Podchorążych 15/19 , lokal 38B , domofon 13. Skrzyżowanie ulicy Gagarina z Czerniakowską, przystanek SIELCE autobusy 131, 180, 166, 162, 185, 168
czytaj więcej...

Ośrodek Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy - Zapraszamy!

Po 12 latach działalności TPU ma swoje miejsce na ul. Podchorążych w Warszawie  - zapraszamy do nas wszystkich mieszkańców oraz gości. Niniejszym pragniemy się podzielić naszą radością - zostaliśmy zwycięzcami konkursu ogłoszonego przez dzielnice Mokotów na lokal społeczno - użyteczny na preferencyjnych warunkach. Co prawda czeka nas remont i ogrom pracy, ale jesteśmy pozytywistami i cieszymy się z tego, że mamy miejsce, które pozwoli nam zorganizować nasze plany. Zapraszamy do współpracy i odwiedzenia nas: własna biblioteka, muzeum Majdanu, wystawa wyszywanek, cykliczne warsztaty kulinarne, występy artystyczne naszych artystów, teatr eksperymentalny, spotkania z ciekawymi osobistościami, dziecięce spotkania integracyjne, dyskoteki i zajęcia, spotkania rodziców z dziećmi polsko-ukraińskie i nie tylko
 
czytaj więcej...

Przyjazd 3 tury dzieci na leczenei do Kliniki Columna Medica w Łasku

Trzecia tura akcji Dzieci Majdanu Ratunek - dzieci na leczeniu w klinice - w partnerstwie z  Columna Medica i Dworzeconline.pl , Medax Trans oraz CEDEPE Drodzy przyjaciele Ukrainy, z przyjemnoscią informujemy, że 26 października 2015r. trzecia tura dzieci z akcji Dzieci Majdanu - RATUNEK  przybyła na leczenie do kliniki Columna Medica na 10-dniowy kurs rehabilitacji. Informacje o naszym naszych przyjacielach Dzieci Majdanu - RATUNEK: Columna Medica specjalizuje się w nieoperacyjnym leczeniu kręgosłupa. Kręgosłup jest tutaj pod najlepszą opieką. Wykwalifikowana kadra lekarzy i fizjoterapeutów, najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczno-rehabilitacyjny oraz indywidualne podejście do Pacjenta sprawia, że pobyt w Columna Medica to trafiona inwestycja we własne zdrowie. Poza pobytami rehabilitacyjnymi oferuje turnusy diagnostyczne, profilaktyczne, odchudzające czy relaksacyjne oraz zabiegi medycyny estetycznej i profesjonalne zabiegi kosmetyczne. W Columna Medica zdrowie i aktywność są zawsze na pierwszym  miejscu.
 
czytaj więcej...

Akcja Dzieci Majdanu - RATUNEK: trwa zbiórka środków na leczenie chorych dzieci w Polsce

Już trwa akcja ludzi dobrej woli ! 4 placówki medyczne w województwie Łódzkim  przyjmują  na leczenie bardzo chore i potrzebujące natychmiastowej pomocy dzieci z terytoriów Donbasu, Krymu, dzieci poległych na Majdanie i w wojnie. Kilkaset kilometrów od granicy z Ukrain​ą​ trwa wojna! Jest to dla nas przerażający obraz​ :​​ ​najpierw ofiary na Majdanie, a teraz codzienne doniesienia o śmierci​ ​wolontariuszy i​ żołnierz​y​, którzy walczą o bezpieczeństwo​ ​swoich rodzin , ale również o bezpieczeństwo ​nasze​,  Polaków i ​Europy​. ​Obrońcy pokoju zostawiają ​w domach swoje żony i dzieci​, wielu z nich jużnigdy nie zobaczy swojego ojca, swojego męża...
czytaj więcej...

Katalogi obrazów Ivana Marchuka

Wszystkich zainteresowanych nabyciem własnego egzemplarza katalogu prosimy o wiadomość na maila: sekretariat@tpu.org.pl albo telefon: 886 924 295. Katalogi można odebrać osobiście u nas w biurze przy ul. Chełmskiej 21, bud. 3, lok. 19 lub 20, albo dostarczymy ich za pomocą poczty.    Wszystkich zainteresowanych nabyciem własnego egzemplarza katalogu prosimy o wiadomość na maila: sekretariat@tpu.org.pl albo telefon: 886 924 295. Katalogi można odebrać osobiście u nas w biurze przy ul. Chełmskiej 21, bud. 3, lok. 19 lub 20, albo dostarczymy ich za pomocą poczty.
 
czytaj więcej...

Ivan Marchuk w krakowskiej Galerii CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury

Kolejna edycja wystawy "Genotyp wolności" wybitnego ukraińskiego artysty w Polsce! Drugim przystankiem retrospektywy wystawy I. Marchuka "Genotyp wolności" w Polsce został Kraków.  Wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury to okazją do poznania 66 obrazów z różnych okresów tego niezwykłego artysty, w stosunku do wystawy warszawskiej o 26 obrazów więcej. Zapraszamy bardzo serdecznie!
 
czytaj więcej...

Polski Marsz Solidarności z Ukrainą

Drodzy przyjaciele Ukrainy, zapraszamy wszystkich kto chce zademonstrować wsparcie i solidarność z Ukrainą pójść razem z nami na tegoroczny MARSZ SOLIDARNOŚCI oraz zapalić światło nadziei dla tych, którzy dziś pozostają na okupowanym Krymie. Startujemy 17 maja o godz. 14:00 jak i zeszłego roku na Placu Zamkowym na Starówce i przejdziemy pod Ambasadę Ukrainy, gdzie zapalimy światło nadziei. Ponad rok temu odbył się pierwszy Marsz Solidarności z Ukrainą, żeby pokazać Ukraińcom, ale i całemu światu, że nie pozostawiamy ich samych, że jesteśmy z nimi solidarni. Dzisiaj sytuacja w Ukrainie, niestety się nie zmienia ku lepszemu: Krym jest anektowany, a na wschodzie w związku z agresją Rosji codziennie giną ludzie...
czytaj więcej...

Ivan Marchuk w warszawskiej Galerii Kordegarda Narodowego Centrum Kultury

Pierwsza wystawa wybitnego ukraińskiego artysty w Polsce. Narodowy artysta Ukrainy, laureat państwowej nagrody imienia Tarasa Szewczenki, jedyny artysta ukraiński zaliczony do Złotej Gildii Akademii Sztuki Współczesnej w Rzymie. W roku 2007 brytyjski dziennik The Daily Telegraph wymienił  nazwisko Ivana Marchuka na liście setki geniuszów współczesności, tworzących nowy obraz świata. Talent, odwaga i ogromna pracowitość cechująca Marchuka, sprawiły, że jest nie tylko wybitnym i cenionym na świecie artystą, ale również symbolem narodowym Ukrainy. Pierwsza w Polsce wystawa wybitnego artysty otworzy się w warszawskiej Kordegardzie 18 lutego i potrwa do 8 marca. Gdy w 2007 roku brytyjski The Daily Telegraph wymienił Ivana Marchuka na liście stu geniuszów współczesności, podkreślał jego rolę w przemianie systemu poglądów, jego siłę intelektu, uznanie społeczne i osiągnięcia na polu kultury. W dorobku artysty znajduje się blisko pięć tysięcy obrazów, rozlokowanych w muzeach i prywatnych kolekcjach na pięciu kontynentach. Odbyło się już ponad sto wystaw artysty w galeriach Kijowa, Moskwy, Paryża, Sydney, Toronto, Detroit, Nowego Jorku i Filadelfii oraz małych miasteczek, których ilości nie da się zliczyć. 18 lutego po raz pierwszy wystawa Marchuka odbędzie się w Polsce, w warszawskiej galerii Kordegarda.
 
czytaj więcej...

Akcja "Nasza Nadzieja"

Trwa akcja Nasza Nadzieja - TPU organizatorem pokazów specjalnych filmu o Nadii Savchenko https://www.facebook.com/events/654328358015230/ Szanowni Państwo, Obecna sytuacja na Ukrainie nie pozostawia nikogo obojętnym. Angażują się w nią w różnej formie także ludzie kultury i sztuki, którzy starają się nagłaśniać ją za pomocą dostępnych sobie artystycznych środków wyrazu, tym samym przekazując światowej opinii publicznej informacje o wydarzeniach na wschodzie Ukrainy i bohaterach tych wydarzeń.
 
czytaj więcej...

Akcja DZIECI MAJDANU - podziękowania

W imieniu własnym oraz wszystkich dzieci uczestniczących w akcji Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy "Dzieci Majdanu - Polskie Ferie" pragniemy z całego serca podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły naszą akcję, umożliwiając tym samym jej przeprowadzenie i wypoczynek dzieciom szczególnie mocno dotkniętym wydarzeniami ostatnich miesięcy na Ukrainie. W szczególności serdecznie dziękujemy dwóm głownym partnerom akcji, Miastu Stołecznemu Warszawa oraz Fundacji Banku PKO BP, bez których pomocy materialnej przeprowadzenie aukcji byłoby niemożliwe.
czytaj więcej...

Akcja DZIECI MAJDANU na partnerskim Festiwalu "Sąsiedzi przy stole"

TPU partnerem Festiwalu w Iławie, akcja DZIECI MAJDANU trwa - nasi wolontariusze prowadza zbiórkę, zapraszamy na stronę http://www.sasiedziprzystole.pl
 
czytaj więcej...

Akcja DZIECI MAJDANU - trwa wizyta trzeciej grupy z Ukrainy

30 osobowa grupa spędza drugi tydzień w Warszawie. Czas szybko leci..., bo wydaje się że to kilka dni temu zawitali do nas dawno oczekiwani goście: najmłodsza grupa DZIECI MAJDANU. Przyjechali do nas z wielu różnych miast i miejscowości, ponad 20 dzieci pod opieką mam. Dla większości z nich to pierwsza przygoda zagraniczna, dla wszystkich - wymarzona podróż. Ze swojej strony Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy dołożyło wszelkich starań, by pobyt był zorganizowany profesjonalnie, ciekawie i z sercem:) Śmiało już można powiedzieć, że tak się stało, bo i mamy i dzieci są najwyraźniej bardzo zadowoleni, mają mnóstwo wrażeń i pamiątek po pobycie w Polsce. Najważniejsze jednak to jest to, że w szybkim czasie potrafiliśmy zareagować na najwazniejsze potrzeby naszych braci z Ukrainy: te dzieciaki, których ojcowie zginęli na Majdanie lub zostali ranni na wojnie, potrzebują szczególnego wsparcia, którego dziś targana wojną Ukraina im nie jest w stanie dać. Udało nam się pokazać im prawdziwą Europę - tą za którą ich bliscy szli na śmierć, udało nam się podzielić naszym doświadczeniem które zdobywaliśmy przez lata będąc w drodze a potem już członkiem UE, udało nam się nawiazać dobre relację z naszymi gośmi, którzy "uciekli" do nas na chwile, by zapomnieć o wojnie.
 
czytaj więcej...

Dzieci Majdanu w Krakowie

Pierwsza grupa siedmiu podopiecznych, po trudach związanych ze zdobyciem wiz i wyrobieniem paszportów, przyjechała 28 kwietnia 2014 roku do Krakowa na tygodniowy pobyt. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.  Była to grupa studentów w wieku 18-23 lat. Młodzież przyjechała ze Lwowa do Krakowa pociągiem PKP Intercity (bilety zostały ufundowane właśnie przez tę spółkę). Uczestnicy zostali zakwaterowani w Akademiku Nawojki, a wolontariusze rozdali identyfikatory i materiały promocyjne. Dzięki uprzejmości restauracji SMAK UKRAIŃSKI w Krakowie, uczestnicy mieli zapewnione ciepłe posiłki. Już pierwszego dnia młodzież ukraińska zapoznała się z polskimi studentami, którzy studiują filologię ukraińską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, nawiązywali kontakty z polskimi studentami i wykładowcami.
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator