Koordynator pomocy humanitarnej:
        +48 691-41-41-59
Szukaj na stronie:

Nasza akcja: Dzieci Majdanu

Trwa akcja ludzi dobrej woli! 4 placówki medyczne w województwie Łódzkim  przyjmują  na leczenie bardzo chore i potrzebujące natychmiastowej pomocy dzieci z terytoriów Donbasu, Krymu, dzieci poległych na Majdanie i w wojnie.  Kilkaset kilometrów od granicy z Ukrain​ą​ trwa wojna! Jest to dla nas przerażający obraz​:​​ ​najpierw ofiary na Majdanie, a teraz codzienne doniesienia o śmierci​ ​wolontariuszy i​ żołnierz​y​, którzy walczą o bezpieczeństwo​ ​swoich rodzin, ale również o bezpieczeństwo ​nasze​,  Polaków i ​Europy​. ​Obrońcy pokoju zostawiają ​w domach swoje żony i dzieci​, wielu z nich jużnigdy nie zobaczy swojego ojca, swojego męża...

Czy można tego nie zauważać ?
Na pewno każdy z nas o tym myśli​ ​i każdy z nas może chociaż jednym uczynkiem lub drobną kwotą pomóc potrzebującym.  Można  to zrobić wysyłając ubrania i żywność, udzielając się jako wolontariusz. My jako TPU postawiliśmy sobie konkretny cel i chcemy poświęcić temu wysiłek całego naszego zespołu. ​Organizujemy akcję Dzieci Majdanu  - RATUNEK,  zapr​aszamy​ do Polski dzieci ze wschodu Ukrainy, dzieci Żołnierzy, dzieci uchodźców - wszystkie dzieci, które potrzebują​ pilnej ​ pomocy medycznej. We współpracy z organizacjami​ ​ z Krymu, Donbasu, Kijowa i Lwowa​ przygotowujemy​ przybycie najbardziej potrzebujących dzieci na leczenie​. ​Mamy zawarte porozumienia z placówkami leczniczymi w Województwie Łódzkim, które przyjmują dzieci na leczenie.

Co jest potrzebne ?
Potrzeba ​​środków finansowych na przetransportowanie dzieci,​ na wizy, paszporty, ​specjalistyczne​ lek​i​, wyposażeni​e​ medycznego na powrot do domu​, aby dzieci już w domu mogły kontynuować leczenie. Jesteśmy zainteresowani współpracą z placówkami medycznymi, firmami farmaceutycznymi, firmami transportowymi czy firmami spożywczymi, które chcą i mogą pomóc ​naszym​podopiecznym. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy zajmą się dziećmi w czasie pobytu w placówce medycznej, przeczytają książeczkę, ​spędzą czas​. Liczymy na Państwa wsparcie, razem możemy więcej i lepiej.

Zbiórka pięniężna za zgodą Ministerstwa Cyfryzacji na konto w Banku WBK:
90109018700000000122935809 oddział 55 w Warszawie

Wierzymy w to, że​ wspólnie ​za​walczymy o lepsze jutro wszystkich dzieci Europy.   Dziękujemy Wam za dobre serca !

Kontakt do koordynatora Akcji
Oliwia Płażewska-Sieradzka, tel+48 512104612
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator