Koordynator pomocy humanitarnej:
+48 69-777-2222
Administracja:
+48 224011564
Szukaj na stronie:

O Towarzystwie Przyjaciół Ukrainy

Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy (TPU) istnieje od 2004 r. Organizacja powstała z inicjatywy grupy studentów ukrainistyki i z założenia skupia nie tylko Ukraińców, ale również Polaków oraz przedstawicieli innych narodowości zainteresowanych ukraińską  tematyką - kulturą, turystyką, dobrosąsiedzkimi stosunkami. Funkcję Prezesa Zarządu TPU pełni obecnie Weronika Marczuk, wiceprezesa - Oles Yakymiv.

Misją TPU jest budowanie  szeroko pojętej współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą. Chcemy być organizacją, która nie rozlicza, nie skupia się na konfliktach, tylko na ich rozwiązaniu oraz  współdziałaniu pomiędzy przedstawicielami obu Państw. Wspieramy lub współorganizujemy wydarzenia kulturalne i sportowe (mecze przyjaźni, koncerty artystów ukraińskich, festiwale, czy spotkania lub wydawnictwa tematyczne). TPU przyczyniło się do organizacji pierwszego w Polsce koncertu jednego z najbardziej znanych zespołów ukraińskich „Okean Elzy”, promocji ukraińskiej rock grupy „KOZAK SYSTEM”, organizacji tygodnia teatru ukraińskiego w Warszawie, festiwalu „Sąsiedzie przy stole”, meczu Obu Narodów na Stadionie Narodowym w Warszawie mnóstwa akcji, warsztatów oraz dni kultury Ukraińskiej.
 
Jednym z najnowszych osiągnięć  Towarzystwa jest powstanie Ośrodka TPU na Mokotowie w Warszawie przy ul. Podchorążych 15/19, gdzie organizujemy Muzeum Pamiątek Majdanu, bibliotekę, prowadzimy  zajęcia integracyjne dla dzieci i dorosłych z różnych krajów. Gotujemy, śpiewamy, robimy przeglądy filmów i oczywiście aktywnie działamy na rzecz pomocy potrzebującym w Ukrainie oraz Polsce, szczególnie dzieciom. Do tej pory wsparliśmy finansowo wiele domów dziecka, gościliśmy dzieci z Ukrainy w Polsce, przekazujemy pomoc humanitarną oraz leczymy dzieci w ramach  Akcji DZIECI MAJDANU - RATUNEK. Serdecznie zapraszamy do współpracy : placówki medyczne, lekarzy, wolontariuszy i ludzi dobrej woli.
 
Jeśli możesz nam pomóc lub chcesz działać razem z nami :
pomocdzieciommajdanu@gmail.com tel. 512104612
Konto: Bank BZWBK S.A., 12 Oddział w Warszawie, nr 35 1090 1870 0000 0001 1582 5923

Każda darowizna, działanie lub kontakt jest dla nas cenny ! DZIĘKUJĘMY dotychczasowym partnerom: Columna Medica, Dworzeconline.pl , Medax Trans oraz CEDEPE ( Łódź, Warszawa, Lwów ).

Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator