Koordynator pomocy humanitarnej:
+48 69-777-2222
Administracja:
+48 224011564
Szukaj na stronie:

Sylwetka: Weronika Marczuk /prezes TPU/

Pochodzi z Kijowa, gdzie ukończyła szkołę srednia oraz muzyczną, uczęszczała na zajęcia z pantomimy i tańca nowoczesnego oraz studiowala na kierunku pedagogicznym. Pomimo zdolności artystycznych, z powodu bardzo dobrych wyników w nauce, postanowiła „twardo stąpać po ziemi”. Z wykształcenia prawnik - ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację radcowską z wyroznieniem, nalezy do Warszawskiej Izby Okregowej Radcow Prawnych. W 2008 roku obroniła tytuł Executive MBA ( AIE AIX-EN-Provence). Zarzadzala kilkoma firmami, od lat prowadzi firme producencka Sting Communication, a od 2014 jest Dyrektorem Departamentu Rozwoju w miedzynarodowej firmie negocjacyjnej SCOTWORK .

Przez wiele lat prowadziła również kancelarię radców prawnych Anvero, specjalizującą się w prawie autorskim i prasowym. Współtworzyła i przez wiele lat była w zarządzie Stowarzyszenia Aktorów Filmowych i Telewizyjnych oraz Art. Sport Fundacji, która sprawuje pieczę nad piłkarską Reprezentacją Artystów Polskich. Szerszej publiczności znana z programów telewizyjnych, m.in. „You Can Dance - Po prostu tańcz” (członkini jury), „Dzień Dobry TVN” (reportażystka), „Miasto Kobiet” (współprowadząca). Wziela udzial w 13 edycji Tanca z Gwiazdami ( miejsce III ), a potem zwyciezyla w turnieju tanecznym kategorii Pro Am "ELIXA".

Autorka książki „Chcę Być jak Agent”, w ktorej relacjonuje rzeczywisty przebieg wydarzen z 2009, gdzie probowano ja falszywie oskarzyc . Weronika Marczuk zostala oczyszczona ze wszystkich pomowien, a sprawa zostala umorzoba i nigdy nie trafila do sadu. Znana z aktywnego promowania Polski na Ukrainie i Ukrainy w Polsce. Od października 2006 r. pełni funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy (TPU), którego celem jest wspieranie inicjatyw - zarówno biznesowych, jak i kulturalnych - mających na celu zbliżenie obydwu krajów. Pomysłodawczyni oraz dyrektor artystyczna międzynarodowego festiwalu kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”, akcji Dzieci Majdanu, Meczu Obu Narodow na Stadionie Narodowym i wielu innych.

Weronika Marczuk jest czlonkiem Polskiej Akademii Filmu oraz Ambasadorka Przedsiebierczosci Kobiet w Polsce.

źródło: weronikamarczuk.pl
Zapisz się do newslettera
 
Mapa strony | TPU Wiki | Administator