Координатор гуманітарної допомоги:
        +48 691-41-41-59
Пошук по сайту:
Наші дії
День благодійності
дізнатися більше ...
Зустрінемося
Oрганізація ТПУ
Статус, управління, дані
Ми організуємо і проводити
Гуманітарні конвої
приєднуйтесь до нас!
читати далі ...

2020/10/01

Mieszkańcy Toszkiwki otrzymali nasze dary

Wieś Toszkiwka leży na południe od Siewierodoniecka w obwodzie Ługańskim na Ukrainie. Mieszkańcy żyją w ciągłym strachu, gdyż linia frontu oddzielająca wojska ukraińskie od rosyjskich najemników okupujących wschodnią Ukrainę znajduje się tylko kilka kilometrów od wsi. Zdarza się, że zbłąkane pociski większego kalibru spadają w okolicach wsi.
 
читати далі ...

2020/03/21

Współpraca BLA-BLA SCHOOL i TPU dla dobra dzieci, ofiar wojny

Z przyjemnością przedstawiamy warszawska szkołę Bla-Bla School, której aktywnie wspiera działania TPU na rzecz poprawy sytuacji dzieci, ofiar rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy. Pracowynicy Bla-BlaSchool pomagali nam sortować pomoc humanitarną, wspólnie organizujemy wysyłkę paczek dla osób potrzebujących! Zbieramy nakrętki z butelek, które po spieniężeniu dają realnie kwoty na ponoszone koszty, pomagamy dzieciom i biednym rodzinam. Jeśli masz zbędne rzeczy, skarpetki, szalik, czapkę, koc, spiwór, cokolwiek co może ogrzać potrzebującego - przekaż je nam. Przekażemy je tym, którzy bez takiej pomocy po prostu wegetują.
 
читати далі ...

2019/12/05

Wołodia i Oksana w polskiej telewizji

читати далі ...

2019/05/13

Nowe kontakty - z wizytą w Siewierodoniecku

Siewierodonieck to stutysięczne miasto leżące na północ od Doniecka, około 35km od linii frontu, pozycji wojsk rosyjskich dokonująychc inwazji wschodniej Ukrainy. Miasto jest tak blisko linii frontu, że czasami słychać w nim echa eksplozji. W 2014 roku przez kilka miesięcy znajdowało się pod rosyjską okupacją - nadal nosi ślady zniszczeń wojennych, znacząco podupadło ekonomicznie. Ogromna ilość mieszkańców zbiegła jeszcze przed wkroczeniem terrorystów, z kolei do miasta przybyło bardzo wielu "wewnętrznych przesiedleńców" - czyli osób, które uciekły z terenów okupowanych tzw. "Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych". Poziom ubóstwa w mieście i regionie, wynikający z upadku ekonomicznego jest znaczny. Na miejscu funkcjonuje organizacja niosąca pomoc osobom najbardziej potrzebującym - Fundacja Dobroczynności "Miłosierdzie", której dyrektorem jest Elena Nahaeva. Wolontariusze TPU przebywający z wizytą w Siewierodoniecku przekazali na rzecz fundacji okołó 800kg pomocy humanitarnej w postaci ubrań i obuwia. Liczymy na rozwój współpracy pomiędzy naszymi organizacjami.
 
читати далі ...

2019/05/13

Pomagamy domowi dziecka Republika Pielgrzym z Mariupola

Miło nam poinformować, że w dniu 2 maja 2019 roku po raz kolejny odwiedziliśmy starych znajomych - dzieciaki z domu dziecka Pielgrzym w Mariupolu. Nasi wolontariusze przekazali około 400kg pomocy humanitarnej - w postaci odzieży, obuwia, zabawek dla dzieci, artykułów spożywczych oraz higieny osobistej. Szczególne podziękowania dla Elżbiety oraz osób biorących udział w zbiórce pieniężnej na rzecz leczenia ząbków małej Sofii z Mariupola. Tym razem Sonia otrzymała także elektryczną szczoteczkę aby dbać o wyleczone już ząbki.  
 
читати далі ...

2019/05/12

Majowa wizyta w Pionierskie u Wołodii i Oksany

W dniach 26 kwiecień - 5 maj wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy - Ela i Bogdan wzięli udział w kolejnym wyjeździe na wschód Ukrainy. Pierwszym przystankiem była misja Chrześcijańskiej Służby Pomocy (Християнська служба порятунку) we wsi Pionierske na przedmieściach Mariupola. Wolontariusze przekazali około 500kg pomocy humanitarnej w postaci odzieży, obuwia, zabawek dla dzieci, artykułów spożywczych oraz higieny osobistej. Część pomocy została natychmiast przekazana osobom najbiedniejszym, pozostającym pod opieką prowadzących ośrodek Chrześcijańskiej Służby Pomocy - małżeństwa Oksany i Wołodii Zavadskih. Chcesz pomóc bezpośrednio? Wyślij paczkę na Ukrainę - wprost do rąk osób potrzebujących!  
Підписатися на розсилку новин
 
Карта сайту | ТПУ Wiki | Administator